Sam zabieg radiofrekwencyjnego mikroigłowania jest niesamowitym zabiegiem, jednak od pewnego czasu obserwuje się tendencję do łączenia go z innymi zabiegami odmładzającymi skórę, aby spotęgować efekty. Do zabiegów tych należą:

PRP jako wsparcie dla radiofrekwencyjnego mikroigłowania

PRP to skrót od „Platelet Rich Plasma” (osocze bogatopłytkowe). Osocze bogatopłytkowe jest pozyskiwane z krwi pacjenta i zawiera większe stężenie płytek krwi, które zawierają różne czynniki wzrostu. Wykazano, że PRP stymuluje komórki macierzyste do produkcji większej ilości kolagenu, poprawiając gojenie się ran, ogólną teksturę skóry i młody wygląd.

Sprawdź: Botoks Sosnowiec

IPL/BBL jako wsparcie dla radiofrekwencyjnego mikroigłowania

Światło szerokopasmowe (BBL), znane również jako intensywne światło pulsujące (IPL), jest rodzajem fototerapii, która wykorzystuje zakres długości fal do odwrócenia oznak uszkodzeń posłonecznych. Może leczyć nierównomierną pigmentację (plamy posłoneczne/brązowe) i popękane naczynka krwionośne (czerwone plamy/pajączki), które są powszechnymi oznakami procesu starzenia się. Ponadto, energia BBL delikatnie podgrzewa górne warstwy skóry, stymulując produkcję nowego kolagenu, co nadaje skórze jędrniejszy, gładszy i bardziej młodzieńczy wygląd. Możemy połączyć te przeciwstarzeniowe zabiegi światłem z zabiegiem radiofrekwencyjnego mikroigłowania, aby jeszcze bardziej wzmocnić budowę kolagenu, poprawić odmłodzenie skóry i odwrócić oznaki starzenia.