Pomimo wzrostu cen nieruchomości mieszkaniowych nastąpił gwałtowny wzrost zainteresowania nieruchomościami inwestycyjnymi ze względu na rekordowo niskie stopy procentowe i zwroty z tradycyjnych form inwestycji.

Sprawdź: Mieszkania deweloperskie Bydgoszcz

Jeśli masz plan i dokonujesz dobrych wyborów, nieruchomości na wynajem są nadal fantastyczną inwestycją zapewniającą zysk. Przed zakupem nieruchomości warto najpierw odrobić pracę domową, aby upewnić się, że będzie to opłacalne i zapewni dobry zwrot.

Trzy kluczowe pytania, które powinieneś sobie zadać, to: jaki jest stan rynku nieruchomości w Nowej Zelandii? Jak chcesz dokonać zakupu i gdzie nieruchomość ma się znajdować?

Zanim jednak zaczniesz odpowiadać na powyższe pytania, warto odpowiedzieć sobie na to, jaki jest powód zakupu nieruchomości? Czy jesteś zainteresowany utrzymaniem go na krótki okres, czy chcesz czekać na zyski kapitałowe, czy planujesz go zatrzymać dla przyszłych pokoleń, aby w nim zamieszkać, czy też chcesz stworzyć dodatkowy przepływ gotówki, aby zabezpieczyć swoją emeryturę? Wiedza o tym, co chcesz osiągnąć, pomoże Ci zdecydować, która strategia inwestycyjna jest dla Ciebie idealna i gdzie najlepiej kupić nieruchomość. Jest wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę. Chodzi przede wszystkim o to czy miejsce jest dobrze skomunikowane, jaki metraż jest najlepszy pod wynajem oraz dla kogo mieszkanie ma być przeznaczone. Jeśli celujemy w wynajem długoterminowy, to warto się zastanowić czy rodziny będą chciały mieszkać w głośnym i przeludnionym centrum? Takie miejsce bardziej nadaje się na wynajem krótkoterminowy dla osób np. podróżujących służbowo. Przeanalizuj wszystkie aspekty, aby jak najlepiej ulokować swój kapitał.