Powłoka ceramiczna jest w rzeczywistości alternatywą dla woskowania. Głównym założeniem jej aplikacji jest zapobieganie pojawianiu się brudu, kurzu i plam na lakierze oraz niszczeniu bezbarwnej powłoki, pokrywającej karoserię. Sprawdź: Powłoka ceramiczna Bydgoszcz

Zastosowanie rozwiązania, jakim jest powłoka ceramiczna, przynosi korzyści takie jak:

 • Ochrona przed szkodliwymi promieniami UV.
  Możesz sobie tylko wyobrazić szkody, jakie szkodliwe promienie UV mogą wyrządzić na lakierze Twojego samochodu. Powłoka ceramiczna ochroni lakier pojazdu przed utlenianiem, zapobiegając jego blaknięciu i matowemu wyglądowi. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twój samochód jest parkowany na zewnątrz.
 • Ochrona przed plamami chemicznymi.
  Plamy chemiczne powstające z kwaśnych zanieczyszczeń w powietrzu to kolejna potencjalna szkoda dla Twojego samochodu. Powłoka ochronna zapobiegnie wnikaniu tych szkodliwych substancji w lakier.
 • Hydrofobowość, łatwość czyszczenia.
  Jeśli chodzi o woskowanie i inne rodzaje auto detailingu, mycie samochodu może przyprawić o ból głowy. Jednak dzięki zastosowaniu powłoki ceramicznej nie musisz już dłużej martwić się, że powłoka się zetrze. Powłoka ceramiczna łączy się z lakierem Twojego samochodu i jednocześnie odpycha wodę. Oznacza to, że wszelkie zabrudzenia na bazie wody będą gromadzić się na powierzchni i w końcu z łatwością z niej zejdą. Wystarczy szybkie mycie strumieniem wody oraz pianą śniegową i masz czysty, błyszczący samochód.
 • Ostateczne wykończenie i połysk.
  Powłoka ceramiczna jest dla tych, którzy chcą uzyskać najwyższy blask. Zapewni Twojemu samochodowi głęboki połysk, wydobywając to, co najlepsze z oryginalnego lakieru.