Zdrowie

Endermologia – jak działa urządzenie podczas zabiegu?

lekarze endermologii
Team of the thoughtful doctors looking at camera standing in a clinic. Team of mixed races doctors

Całkowicie nowe, doskonale przemyślane urządzenie do endermologii jest wysoko rozwiniętym urządzeniem do precyzyjnej pielęgnacji sylwetki. Za pomocą specjalnej przystawki, rytmiczna “głowica masująca” jest nakładana na ciało i/lub na leczone obszary twarzy.

 

Przy tym specjalnym masażu obszarów problemowych skóra zostanie ściągnięta dzięki podciśnieniu i jednocześnie wymasowana dwoma głowicami masującymi. Połączenie działania tych dwóch głowic i systemu próżniowego bardzo skutecznie drenuje płyny z tkanek i odprowadza płyny tkankowe. Podczas zabiegu dochodzi również do znacznej stymulacji komórek tkanki łącznej. Pozwala to na estetyczne jak i terapeutyczne traktowanie tkanek.

 

Myśląc o zabiegu endermologicznym w Polsce ciężko nie zdecydować się na miasto Sosnowiec, które jest znane z między innymi świetnych salonów medycyny estetycznej, specjalizujących się w zakresie endermologii.

 

Endermologia – jak długo trwa zabieg?

Sesja zabiegowa trwa od 35 do 50 minut, w zależności od programu i celu. Dla celów estetycznych, program powinien być zaplanowany na okres co najmniej 10-12 tygodni z jedną sesją w tygodniu. Następnie zalecamy powtarzanie sesji w celu utrzymania sylwetki raz/ dwa razy w miesiącu.

 

Czy zabieg z endermologii jest bolesny?

Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie krwiaki i lekkie bóle, ale ogólnie rzecz ujmując – zabieg endermologiczny nie jest szczególnie bolesny.

 

Endermologia – przeciwwskazania

W czasie ciąży, przy stanach zapalnych, ogólnych chorobach zakaźnych, chorobach serca i układu krążenia oraz chorobach nowotworowych zabieg nie może być wykonywany.

 

Sprawdź: endermologia sosnowiec

Endermologia – korzyści

Przy regularnym stosowaniu zabiegu tkanki będą wyraźnie bardziej napięte, ponieważ zbędne substancje odpadowe będą odprowadzane przez układ limfatyczny, a krążenie tkanek ulegnie znacznej poprawie. Szczególnie podczas diety zabieg endermologii jest doskonałą pomocą: efekt jest podobny do tego, który towarzyszy drenażowi limfatycznemu. Już po kilku minutach od zabiegu obwód leczonego obszaru zmniejszy się. Efekt: skórka pomarańczowa (cellulit) zostanie wygładzona, wgłębienia będą mniej widoczne, a sylwetka na nowo wyrzeźbiona. Endermologia jest zabiegiem leczniczym wykonywanym pod nadzorem medycznym przez wyszkolony personel z dużym doświadczeniem i wyczuciem.