Całkowicie nowe, doskonale przemyślane urządzenie do endermologii jest wysoko rozwiniętym urządzeniem do precyzyjnej pielęgnacji sylwetki. Za pomocą specjalnej przystawki, rytmiczna „głowica masująca” jest nakładana na ciało i/lub na leczone obszary twarzy.

 

Przy tym specjalnym masażu obszarów problemowych skóra zostanie ściągnięta dzięki podciśnieniu i jednocześnie wymasowana dwoma głowicami masującymi. Połączenie działania tych dwóch głowic i systemu próżniowego bardzo skutecznie drenuje płyny z tkanek i odprowadza płyny tkankowe. Podczas zabiegu dochodzi również do znacznej stymulacji komórek tkanki łącznej. Pozwala to na estetyczne jak i terapeutyczne traktowanie tkanek.

 

Myśląc o zabiegu endermologicznym w Polsce ciężko nie zdecydować się na miasto Sosnowiec, które jest znane z między innymi świetnych salonów medycyny estetycznej, specjalizujących się w zakresie endermologii.

 

Endermologia – jak długo trwa zabieg?

Sesja zabiegowa trwa od 35 do 50 minut, w zależności od programu i celu. Dla celów estetycznych, program powinien być zaplanowany na okres co najmniej 10-12 tygodni z jedną sesją w tygodniu. Następnie zalecamy powtarzanie sesji w celu utrzymania sylwetki raz/ dwa razy w miesiącu.

 

Czy zabieg z endermologii jest bolesny?

Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie krwiaki i lekkie bóle, ale ogólnie rzecz ujmując – zabieg endermologiczny nie jest szczególnie bolesny.

 

Endermologia – przeciwwskazania

W czasie ciąży, przy stanach zapalnych, ogólnych chorobach zakaźnych, chorobach serca i układu krążenia oraz chorobach nowotworowych zabieg nie może być wykonywany.

 

Sprawdź: Botoks Sosnowiec

Endermologia – korzyści

Przy regularnym stosowaniu zabiegu tkanki będą wyraźnie bardziej napięte, ponieważ zbędne substancje odpadowe będą odprowadzane przez układ limfatyczny, a krążenie tkanek ulegnie znacznej poprawie. Szczególnie podczas diety zabieg endermologii jest doskonałą pomocą: efekt jest podobny do tego, który towarzyszy drenażowi limfatycznemu. Już po kilku minutach od zabiegu obwód leczonego obszaru zmniejszy się. Efekt: skórka pomarańczowa (cellulit) zostanie wygładzona, wgłębienia będą mniej widoczne, a sylwetka na nowo wyrzeźbiona. Endermologia jest zabiegiem leczniczym wykonywanym pod nadzorem medycznym przez wyszkolony personel z dużym doświadczeniem i wyczuciem.