Zaparowanie okularów motocyklowych może być ogromnym dyskomfortem podczas jazdy motocyklem. Niewiele rzeczy w życiu jest lepszych niż uczucie wiatru we włosach. Tymczasem nie za każdym razem możesz cieszyć się tym wspaniałym uczuciem, które towarzyszy jeździe na rowerze. Reklama: Sklepy motocyklowe Rybnik

Jednym z takich scenariuszy może być zaparowanie kasku. Zamglone okulary motocyklowe są niewątpliwie irytujące i nie chciałbyś tego doświadczyć.

W tym poście omówimy wszystkie wskazówki, jak zapobiegać parowaniu okularów motocyklowych podczas noszenia maski na twarz.

Zamglone hełmy mogą być bardzo niebezpieczne. Jeśli nie widzisz, dokąd zmierzasz, może to doprowadzić do poważnego wypadku, a nawet śmierci. Dlatego musisz nauczyć się, jak unikać parowania okularów motocyklowych. Istnieją sposoby na ograniczenie parowania okularów motocyklowych.

Jeśli twoja maska jest luźna, z pewnością wypuszcza z niej gorące powietrze, powodując w ten sposób zaparowanie okularów. Może to przesłonić twoją wizję i doprowadzić do wypadku. Dobrze dopasowana maska na twarz powinna leżeć bezpośrednio na czubku nosa i policzkach. Żadna część maski nie powinna być otwarta.

Jedną z rzeczy, które ma skórzana maska na twarz, której nie zawiera żadna inna maska motocyklowa, są metalowe elementy nosowe, które dopasowują się do twarzy. Tworzy to idealną formę do twarzy, która zmniejsza 99% zaparowania.

– Jeśli maska jest za duża, możesz uzyskać mniejszą lub możesz:

– Zawiń gumkę wokół ucha więcej niż raz, jeśli jest wystarczająco długa.
– Alternatywnie możesz związać nadmiar gumki opaską do włosów lub gumką, aby utworzyć mniejszą pętlę.

– Dodaj mały spinacz do papieru do gumki tuż przed uchem, jeśli maska na twarz jest mniej workowata. Pomoże to wciągnąć gumkę i lepiej dopasować ją do twarzy.

– Może to pomóc w zaciśnięciu maski na nosie i policzkach, a tym samym skuteczniej blokować powietrze.