Stężenie złego cholesterolu we krwi niesie za sobą bardzo negatywne skutki, odbijając się na naszym zdrowiu. Dlatego też, jak najszybciej należy zadbać o dietę, która ten zły cholesterol obniży. Jeżeli zadbamy jednocześnie o wzmożoną aktywność fizyczną, sukces mamy murowany.
Jak powinna wyglądać cholesterol dieta? Przede wszystkim powinna opierać się na regularnym spożywaniu posiłku, co 2-3 godziny. Powinna także wykluczać spożywanie produktów, które podwyższają poziom cholesterolu. Jakie to produkty? Z całą pewnością są to tłuste mięsa i wędliny, pełnotłuste sery i potrawy smażone na głębokim tłuszczu.

Dieta obniżająca cholesterol, czyli dieta bez cholesterolu wyklucza z codziennego menu wszelkiego rodzaju masła, margaryny i oleje. Zamiast nich o wiele lepiej jest używać oliwy z oliwek, która jest zdrowa i nie wpływa na zwiększenie cholesterolu. Należy zrezygnować również ze słodyczy w postaci batonów, czekoladek i ciastek. Oczywiście nie oznacza to, by całkowicie wyeliminować słodkości z życia. Jeżeli macie ochotę na coś słodkiego, zamiast kupnych ciastek, sięgnijcie po domowe wypieki. Jaka jeszcze jest cholesterol dieta? Bez wątpienia pozbawiona soli i cukru, które rujnują tętnice. A co można jeść? Cholesterol dieta pozwala na spożywanie chudych mięs i wędlin. Dobrym rozwiązaniem jest mięso z kurczaka i indyka. Można również sięgać po chudy nabiał, produkty zbożowe. W codziennym menu nie powinno zabraknąć świeżych warzyw i owoców. Warto także pić dużo niegazowanej wody, herbat ziołowych i naturalnych soków owocowych. Cholesterol dieta powinna także zawierać produkty bogate w błonnik. Jednym ze skuteczniejszych pogromców cholesterolu są jabłka. Można więc śmiało po nie sięgać, np. na podwieczorek. Nie zapominajmy także o rybach morskich, które zawierają nienasycone tłuszcze omega-3, obniżające zły cholesterol we krwi.