Trudno nie zauważyć rosnącej popularności mieszkań wynajmowanych krótkoterminowo. Standard tych lokali na rynku jest zróżnicowany i dopasowany do konkretnej grupy docelowej. Jeszcze kilka lat temu nocleg w luksusowym hotelu kojarzony był z prestiżem, dziś jednak nie robi wielkiego wrażenia. Apartamenty na wynajem oferują swobodę, komfort, prywatność oraz przystępne ceny.

Ważne jest, aby mieszkanie znajdowało się w dobrej lokalizacji, ponieważ zwiększa to szanse na pełne obłożenie w ciągu roku. Wynajem na doby wcale nie musi wiązać się z dużym zaangażowaniem ze strony właścicieli, ponieważ powstały firmy, które zajmują się obsługą klientów właśnie dla takiej formy wynajmu. Największym minusem, z którym trzeba się liczyć, jest szybsze zużywanie się wyposażenia (no i może niezadowolenie sąsiadów).

Stawki takich mieszkań uzależnione są od lokalizacji, standardu, metrażu oraz długości wynajmu. Szacunkowo, przy wynajmie tygodniowym, apartament kosztuje 30% mniej niż hotel o podwyższonym standardzie. Jest to korzystne dla obu stron, ponieważ właściciel mieszkania zarobi znacznie więcej niż przy tradycyjnym wynajmowaniu. Warto sprawdzić ofertę chociażby Bydgoszcz noclegi apartamenty

Można zauważyć, że coraz więcej dużych deweloperów przeznacza mieszkania na wynajem krótkoterminowy. Wszystko zależy od odpowiednio sprecyzowanej grupy docelowej i dopasowania pod nią standardu. Wcale nie trzeba konkurować z hotelami, lecz można dopasować standard mieszkania pod konkurencję z hostelami, co znacznie zwiększy szanse na stałe obłożenie. Zaznaczmy również, że w nowym budownictwie coraz częściej mamy do dyspozycji różnego rodzaju siłownie, sauny, sale gimnastyczne, korty czy nawet basen, co znacznie zwiększa atrakcyjność oferty.

się