Zawsze stresujemy się, kiedy nasze dzieci idą do szkoły. Tym bardziej jeśli chorują na przeróżne alergie. Szkoły nie zawsze są przygotowane na uczniów z tą przypadłością. Duża ilość dzieci, przeróżne zanieczyszczenia – wszystko to stanowi zagrożenie dla naszych dzieci. Jest jednak kilka rzeczy, które możemy zrobić, aby nasze dziecko mogło poczuć się bezpiecznie i komfortowo.

Jeśli Twoje dziecko cierpi na alergię pokarmową, przede wszystkim należy osobiście przygotowywać mu jedzenie. Jeśli tego nie zrobimy, nasza pociecha zapewne sięgnie po produkty, które można zakupić w szkole, a to już naraża nasze dziecko na reakcje alergiczne.

Warto również uświadomić dyrekcję i nauczycieli, że nasze dziecko jest chore. Jest to niezbędne, gdyż muszą potrafić rozpoznać reakcje alergiczne i potrafić odpowiednio zareagować. To samo tyczy się znajomych w klasie – oni również muszą być świadomi, że w każdym momencie może taka reakcja wystąpić i trzeba wtedy pomóc oraz wezwać pomoc.

Jeśli Twojemu dziecku przepisane są leki, takie jak leki przeciwhistaminowe i autostrzykawka z adrenaliną, przedyskutuj, gdzie jest on przechowywany, kto ma do niego dostęp i kto może go podawać. Alergolog Bydgoszcz podkreśla, że ustalenie tej kwestii jest absolutnie niezbędne, aby nasze dziecko otrzymało właściwą pomoc we właściwym czasie.

Wytłumacz dziecku, że taka choroba to nie jest wstyd i powinien natychmiast informować nauczycieli lub kolegów, że nie czuje się zbyt dobrze.