Krynica Morska jest miejscowością położoną nad Bałtykiem na Mierzei Wiślanej. Jest to miasteczko z niesamowitym urokiem, klimatem, a turyści przyjeżdżają tu poczuć tę niesamowitą atmosferę i wypocząć na łonie natury. Dlaczego warto przyjechać w te miejsce?

Pierwszą sprawą jest oczywiście niesamowicie klimatyczny Bałtyk oraz sąsiadujący Zalew Wiślany. Jest to gmina posiadająca niemal najmniejszą w Polsce ilość mieszkańców. O ile w sezonie miasteczko zapełnia się turystami, to poza sezonem ciężko o tłumy, więc można swobodnie odpocząć wśród przyrody. Jest tu wiele świetnych krajobrazów i malowniczych miejsc.

Jednym z miejsc, które trzeba zobaczyć, jest port jachtowo-rybacki. Prócz podziwiania okazałych jachtów, można kupić tam świeżą rybę prosto z kutra. Warto jednak zajrzeć również do pobliskich smażalni, aby spróbować tradycyjnych przepisów.

Skoro mowa o jachtach, to coraz bardziej popularne stają się rejsy żeglarskie po Bałtyku. Pozwalają one trochę zmienić perspektywę i spojrzeć na nadmorskie miejscowości od strony wody. Jest to również świetny sposób na relaks i aktywne spędzenie czasu.

Jedną z największych atrakcji Krynicy jest latarnia morska. Zwiedzając ją możemy sprawdzić jak wygląda praca latarnika oraz jak wielkie znaczenie ma ona w transporcie morskim. Trudno sobie to wyobrazić, ale w czasie tak wielkiej cyfryzacji, latarnie morskie nadal pełnią ważną rolę. Nie można zapomnieć o wspaniałych, piaszczystych plażach. Warto wybierać się na codzienne spacery, aby nawdychać jodu, pozbierać bursztyny i pozwolić sobie na nieco bliższy kontakt z wodą.

W tym miejscu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Nie jest to może bardzo imprezowe miasteczko, ale dla osób, które przede wszystkim szukają spokoju, relaksu i odpoczynku, to na pewno się sprawdzi.