Wszczepione protezy podparte to zęby protetyczne, które są stabilizowane szeregiem implantów dentystycznych. Ta opcja wymiany zębów oferuje wiele korzyści pacjentom bezzębnym, w tym poprawę funkcji jamy ustnej i jej zdrowie. Sprawdź: Technik dentystyczny Bydgoszcz

Tradycyjne protezy nakładane są na dziąsła. Jednak protezy wsparte na implantach są zakotwiczone w szeregu strategicznie rozmieszczonych implantów dentystycznych, które są osadzone bezpośrednio w kości szczęki. Opierając się na implantach, zapewniają znacznie większą stabilność podczas mówienia i jedzenia niż protezy bez podparcia.

Kiedy tracimy zęby, kości szczęki ulegają degeneracji z powodu braku stymulacji. Wielu pacjentów noszących mosty i protezy boryka się ze zwyrodnieniami kości, ponieważ ich zęby protetyczne zastępują jedynie widoczne powierzchnie utraconych zębów. I odwrotnie, osoby z implantami dentystycznymi mogą zachować masę kostną.

W przypadku zwyrodnienia kości, osoby z konwencjonalnymi zębami protetycznymi w końcu wymagają naprawy lub wymiany protez i mostów. Protezy na implantach mają zwykle znacznie dłuższą żywotność niż inne rodzaje zastępczych zębów, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Wiele osób z tradycyjnymi protezami polega na klejach do protez dentystycznych, aby ustabilizować swoją protezę. Decydując się na stabilizację protezy za pomocą implantów dentystycznych, eliminuje się konieczność stosowania brudzących klejów.