Mieszkania typu studio pozwalają cieszyć się najbardziej atrakcyjnymi aspektami społeczności mieszkaniowej, jej luksusowymi funkcjami i udogodnieniami, a wszystko to za uczciwą cenę. Jedynym minusem apartamentu typu studio jest jego wielkość, dlatego w tym poście ujawnimy techniki, dzięki którym sprawisz, że Twoje mieszkanie będzie bardziej pojemne.

Ukryte opcje przechowywania

Na rynku można uzyskać dobry wybór mebli z ukrytymi schowkami. Takie meble obejmują eleganckie tafty, stoliki kawowe i wygodne sofy, w których można starannie ułożyć wszystkie przedmioty zaśmiecające mieszkanie. Pamiętaj, że pierwszą zasadą powiększania ciasnej przestrzeni jest jej odfiltrowywanie. Sprawdź mieszkania Bydgoszcz.

Jaśniejszy odcień farby

Ciemniejsze odcienie na ścianach sprawiają, że pomieszczenie wydaje się przytulne i ciasne, ponieważ stale pochłaniają światło zamiast go odbijać. Użyj jasnych kolorów na ścianach i podłodze, aby Twoje mieszkanie wyglądało na większe. Możesz również użyć jasnego materiału na podłodze, aby zapewnić maksymalne odbicie światła. 

Wypróbuj regułę kantalupa

Eksperci od wystroju wnętrz wykorzystują tę zasadę, aby małe przestrzenie wyglądały na większe. Zgodnie z nią przedmioty dekoracyjne mniejsze niż kantalup mają tendencję do zatłoczenia pokoju. Korzystaj z mniejszej ilości przedmiotów dekoracyjnych i upewnij się, że są większe niż kantalupa. Duże wazony na stylowych stolikach mogą być jedną z opcji.

Lustro na ścianie

Zamiast gołych ścian zainstaluj wysokie lustro, aby rzucić złudzenie, dzięki czemu mieszkanie będzie wyglądało na przestronne. To prosta sztuczka wykorzystywana przez właścicieli sklepów, zwłaszcza tych, którzy sprzedają suszone owoce na lokalnych rynkach.