Bez kategorii Różne

Jak pielęgnować psy z długą sierścią?

Psy długowłose wymagają zdecydowanie bardziej zaawansowanej pielęgnacji, niż pieski o sierści krótkiej. Trzeba poświęcać im znacznie więcej czasu w tej kwestii. Warto więc przemyśleć, czy mamy zaplecze czasowe oraz finansowe na przygarnięcie psa rasy długowłosej.

Groomer dla psów 

Decydując się na wzięcie pod opiekę psa długowłosego musimy zdawać sobie sprawę, że będzie on wymagał regularnego strzyżenia. Oczywiście, możemy nauczyć się tego samemu i strzyc psa w domowych pieleszach. Część osób jednak nie będzie chciała podjąć się takiego wyzwania. Wskazane więc będzie korzystanie z usług profesjonalistów, takich jak psi fryzjerzy, np. groomer w Klamrach.

Czesanie – istotna sprawa 

Pielęgnacja psów długowłosych to także wdrożenie nowych nawyków do naszej rutyny. Jednym z nich będzie regularne czesanie naszego pupila. Dłuższa sierść wykazuje dużą tendencję do plątania się, co z czasem może prowadzić powstawania kołtunów, których nie sposób usunąć. Warto więc regularnie czesać psy długowłose , aby zaoszczędzić nerwów sobie, a przede wszystkim uniknąć dyskomfortu nasze pupila.

Odpowiednia pielęgnacja

Należy także pomyśleć o dobraniu odpowiedniej pielęgnacji. Dłuższa sierść pokaże zaniedbania w tej kwestii o wiele szybciej niż u ras krótkowłosych. Dobór odpowiedniego szamponu, czy szczotki będzie równie istotny co regularne korzystanie z nich.

Przed zdecydowaniem się na przyjęcie pod swój dach zwierzęcia, należy dogłębnie zgłębić jego potrzeby pielęgnacyjne, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, gdy zwierzę pojawi się w naszym życiu.

Tagi