Psy długowłose wymagają zdecydowanie bardziej zaawansowanej pielęgnacji, niż pieski o sierści krótkiej. Trzeba poświęcać im znacznie więcej czasu w tej kwestii. Warto więc przemyśleć, czy mamy zaplecze czasowe oraz finansowe na przygarnięcie psa rasy długowłosej.

Groomer dla psów 

Reklama: https://web-med.pl

Decydując się na wzięcie pod opiekę psa długowłosego musimy zdawać sobie sprawę, że będzie on wymagał regularnego strzyżenia. Oczywiście, możemy nauczyć się tego samemu i strzyc psa w domowych pieleszach. Część osób jednak nie będzie chciała podjąć się takiego wyzwania. Wskazane więc będzie korzystanie z usług profesjonalistów, takich jak psi fryzjerzy, np. groomer.

Czesanie – istotna sprawa 

Pielęgnacja psów długowłosych to także wdrożenie nowych nawyków do naszej rutyny. Jednym z nich będzie regularne czesanie naszego pupila. Dłuższa sierść wykazuje dużą tendencję do plątania się, co z czasem może prowadzić powstawania kołtunów, których nie sposób usunąć. Warto więc regularnie czesać psy długowłose , aby zaoszczędzić nerwów sobie, a przede wszystkim uniknąć dyskomfortu nasze pupila.

Odpowiednia pielęgnacja

Należy także pomyśleć o dobraniu odpowiedniej pielęgnacji. Dłuższa sierść pokaże zaniedbania w tej kwestii o wiele szybciej niż u ras krótkowłosych. Dobór odpowiedniego szamponu, czy szczotki będzie równie istotny co regularne korzystanie z nich.

Przed zdecydowaniem się na przyjęcie pod swój dach zwierzęcia, należy dogłębnie zgłębić jego potrzeby pielęgnacyjne, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, gdy zwierzę pojawi się w naszym życiu.