Czy można mieć jednocześnie grypę i COVID-19?

Tak. Możliwe jest jednoczesne zachorowanie na grypę (a także inne choroby układu oddechowego) i COVID-19. Eksperci wciąż badają, jak często może to być. Niektóre objawy grypy i COVID-19 są podobne, przez co trudno jest odróżnić je na podstawie samych objawów. Testy diagnostyczne mogą pomóc w ustaleniu, czy jesteś chory na grypę, czy COVID-19.

Czy szczepienie przeciw grypie zwiększa ryzyko zachorowania na COVID-19?

Nie ma dowodów na to, że szczepienie przeciw grypie zwiększało ryzyko zachorowania na koronawirusa, takiego jak ten, który powoduje COVID-19. Te pytanie pojawia się dosyć często dlatego, gdyż w Internecie krążyło badanie, w którym podano związek między szczepieniem przeciw grypie a ryzykiem czterech powszechnie krążących sezonowych koronawirusów, ale nie tego, który powoduje COVID-19. Ten raport został później uznany za nieprawidłowy. Sprawdź: Szczepienia Covid Bydgoszcz

Jak mogę bezpiecznie zaszczepić się przeciwko grypie, jeśli COVID-19 rozprzestrzenia się w mojej społeczności?

Zaszczepienie się na grypę jest niezbędnym elementem ochrony zdrowia Twojego i Twojej rodziny. Aby chronić swoje zdrowie podczas szczepienia przeciwko grypie, postępuj zgodnie z zaleceniami lekarzy dotyczącymi załatwiania podstawowych spraw i wizyt lekarskich. Kontynuuj codzienne działania zapobiegawcze.