Doprawdy jak można nazywać sztuczną skórę mianem ekologicznej. Proces produkcji tego wyrobu rozpoczyna się w trzewiach Ziemi, skąd wydobywa się ropę naftową, która jest podstawowym surowcem do produkcji granulatu tworzywa sztucznego. Trzeba sobie jasno powiedzieć , że skóra nazywana ekologiczną jest de facto wyrobem z plastiku.

Na całym świecie trwa krucjata przeciw śmieciom, które rozkładają się tysiące lat. Skóra syntetyczna, czyli skaj należy do takich trudno rozkładalnych materiałów. Jest bardzo praktyczna, stosunkowa tania, ale równocześnie nietrwała pod względem użytkowym.

Moim zdaniem, dla prawdziwego miłośnika natury i ekologii świadomość tego, czym jest skóra syntetyczna – dla celów marketingowych zwana ekologiczną – powinna ją wykluczyć z koszyka zakupowego.

Z wszech miar należałoby promować wyroby ze skóry naturalnej – kurtki, torby skórzane męskie na ramię która jako produkt organiczny rozkłada się w rozsądnym czasie, jest trwalsza niż skaj i podnosi poczucie własnej wartości jako świadomego użytkownika.