Wszyscy doskonale wiemy, jak szybko roznoszą się plotki. Czasami jest to śmieszne i sprawia mnóstwo zabawy, jednakże nie zawsze tak jest. Czasami może to wywołać straszne skutki. Chodzi na przykład o takie sytuacje, gdy do ważnych tematów dorabiane są zbędne ideologie. Wówczas dany temat owiany jest zarówno faktami, jak i mitami, które mogą niektóre osoby wystraszyć. Takim tematem jest na przykład odczulanie.

Zwalczanie alergii tym sposobem jest w dzisiejszych czasach bardzo popularne i sporo osób na takie odczulanie uczęszcza, jednak, jak zostało już wcześniej wspomniane temat ten związany jest z różnymi pogłoskami. Niektóre z nich są prawdziwe, inne natomiast fałszywe. Faktem jest na przykład to, że odczulanie trwa różną ilość u różnych pacjentów. U niektórych odczulanie trwać może latami, a u innych zaledwie kilka miesięcy wystarczy, by zwalczyć alergię. Poza tym najpierw trzeba w odpowiedni sposób znaleźć przyczynę alergii. Istnieją trzy najpopularniejsze testy: skórne, testy alergiczne z krwi Bydgoszcz oraz testy prowokacyjne. Najpopularniejsza jest pierwsza opcja. Testy z krwi wykonuje się w przypadku, jeśli skórne nie zadziałały oraz u dzieci. Testy prowokacyjne wykonuje się w ostateczności.

Mitem z kolei jest to, że odczulanie zawsze przynosi spodziewany efekt. Czasami może nie przynieść go wcale i alergia musi być zwalczana na przykład farmakologicznie. Niektórzy twierdzą, ze odczulanie może być przeprowadzane na własną rękę, ale oczywiście jest to kolejny mit. Prawdą natomiast jest to, że Podanie szczepionki odczulającej może wywołać groźne skutki uboczne.