Dobra zbilansowana dieta to podstawa zdrowego stylu życia. Nie zawsze jednak nasze posiłki pokrywają dzienne zapotrzebowanie na witaminy czy składniki mineralne. Dzieje się tak często podczas choroby przy obniżonym apetycie albo przy zwiększonym wysiłku fizycznym, kiedy z potem tracimy mikroelementy. Podobna sytuacja jest wtedy, gdy jesteśmy zapracowani i nie mamy czasu na samodzielne przygotowanie posiłków. Kupujemy półprodukty lub coś gotowego do odgrzania. Taka żywność nie dostarczy wszystkich potrzebnych składników. Ratunkiem w takich sytuacjach są dobre suplementy diety. Jakie warto wybrać?

Najlepsze suplementy diety

  1. Spirulina w kapsułkach

To w pełni naturalny suplement diety powstały na bazie alg morskich. Dostarcza wartościowego białka, a także witamin z grupy B oraz cennych aminokwasów i mikroelementów. Bogata jest też w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Cała ta gama składników odżywczych sprawia, że produkt ten daje wiele korzyści organizmowi. Wskazana jest dla osób zestresowanych oraz będących na diecie. Pomaga wyjść z choroby, wzmacnia moc mięśni i sprawia, że organizm szybko regeneruje się po wysiłku. Wskazana jest więc też dla osób uprawiających sport. Nie powoduje skutków ubocznych, ale jak we wszystkim, trzeba zachować umiar w jej przyjmowaniu. Nie jest wskazana jedynie dla kobiet w ciąży i matek karmiących.

  1. Magnez z witaminą B6

Pomaga uzupełnić niedobory magnezu, który tracimy w sytuacjach stresowych. Magnez wypłukuje też kawa i herbata. Łatwo więc o jego niedobór, który objawia się skurczami, drżeniem powiek i nerwowością. Nie należy jednak przekraczać zalecanych dawek bo mogą wystąpić działania niepożądane, takie jak biegunka czy bóle brzucha. Witamina B6 zwiększa wchłanianie i przyswajanie magnezu. Dlatego warto decydować się na suplement będący połączeniem obu tych składników.

Oba wymienione suplementy warto mieć w swojej apteczce i sięgać po nie w razie potrzeby. Nie są to może bardzo tanie suplementy diety, ale z pewnością spełnią swoją rolę pomagając w uzupełnieniu brakujących składników i poprawią nasze zdrowie.

Reklama:  https://olimpsport.com/pl/produkty-42/odzywki-i-suplementy-130/spalanie-tluszczu-50