Technologie

Jaki telewizor jest najlepszy do gier?

Wielu graczy stawia coraz większe wymagania przed sprzętem, a dokładnie przed telewizory. Im bardziej zaawansowany gracz, tym więcej oczekuje od jakości obrazu i komfortu użytkowania. Każdy, kto choć trochę interesuje się tematyką, wie doskonale, że model telewizora przeznaczony do gier powinien charakteryzować się najlepszym parametrem opóźnienia. Dużo jednak zależy od naszych możliwości finansowych. Nie oznacza to jednak, że trzeba zastawiać mieszkanie lub sprzedawać samochód, aby kupić odpowiedni sprzęt do gier. Warto skonsultować się ze specjalistami, którzy dobrze znają specyfikę sprzętu. Najlepiej zgłosić się do różnego rodzaju serwisów, jak np. naprawa telewizorów Bydgoszcz.

Doświadczenie jednak pozwala mi stwierdzić, że wymagań jest tyle ilu graczy. Każdy widzi to troszkę inaczej i widzi inne przeznaczenie dla swojego sprzętu. Jedni chcą telewizor wyłącznie do grania, a inni jeszcze bardziej uniwersalny, na którym mogliby surfować po internecie i komfortowo oglądać filmy.

Ciężko jest dopasować wszystkim, za to wszyscy powinni zwracać szczególną uwagę na parametr input lag. Jest to główne kryterium, którym powinniśmy się kierować. Zasada jest taka, że im niższy poziom opóźnienia sygnału, tym lepiej. Zapewnia to szybką reakcję obrazu. W niższej półce cenowej taki parametr jest stosowany kosztem wierności kolorystycznej obrazu, jednakże przy szybkiej grze ma to mniejsze znaczenie. Warto również zwracać uwagę na procesor obrazu, gdzie warto wybrać taki obraz, który wyświetlany jest w najwyższej częstotliwości – 120Hz lub 240Hz.