Wiosna i lato to ciężki okres dla alergików. Oto kilka porad dotyczących radzenia sobie z pyleniem traw:

1. Koszenie trawy

Alergicy bardzo często unikają koszenia trawy, lecz nie muszą tego robić. Podczas koszenia trawy zalecamy noszenie maski oddechowej N95. Maski te są używane w celu odfiltrowania 95% cząstek zawieszonych w powietrzu, zmniejszając ilość pyłków, które napotkasz podczas koszenia i wykonywania innych prac w swoim ogrodzie.

2. Długie spodnie

Kiedy pracujesz w ogródku lub jesteś na spacerze w parku, zalecamy noszenie długich spodni. Ta dodatkowa warstwa ochronna pomaga zmniejszyć ilość pyłku, który ma bezpośredni kontakt ze skórą. Koszule z długim rękawem mogą również chronić ramiona przed kontaktem z alergenem. Sprawdź: Alergolog Bydgoszcz

3. Zmień ubranie, gdy jesteś w domu

Po spędzeniu dnia na zewnątrz dobrze jest zmienić ubranie. Pomoże to zmniejszyć ilość pyłku, który jest przenoszony na ciuchach. Dobrym pomysłem może być również prysznic, aby usunąć pyłki traw z włosów przed pójściem spać.

4. Trzymaj drzwi i okna zamknięte

Kiedy pogoda w końcu robi się cieplejsza, często chcemy wietrzyć dom otwierając okna i pozostawiając otwarte drzwi. Umożliwia to jednak przedostawanie się pyłku do domu i zwiększa ekspozycję na pyłki traw w wiosennych i letnich miesiącach. Niezostawianie otwartych drzwi i okien oraz pozwolenie systemowi HVAC na odfiltrowanie powietrza może zmniejszyć ilość pyłku w naszym domu.

5. Monitoruj liczbę pyłków

Zachęcamy również do monitorowania ilości pyłków, aby zdać sobie sprawę z tego, jaki jest jego poziom podczas spędzania czasu na zewnątrz. Może to pomóc odpowiednio się ubrać. Obecnie w internecie można znaleźć informacje ten temat.