Lato to okres pięknej, słonecznej pogody. Wówczas trudno się obyć bez odpowiedniej ochrony naszego wzroku w postaci okularów przeciwsłonecznych. Decydując się na ich kupno warto jednak wziąć pod uwagę kilka czynników.

Lato to okres pięknej, słonecznej pogody. Wówczas trudno się obyć bez odpowiedniej ochrony naszego wzroku w postaci okularów przeciwsłonecznych. Decydując się na ich kupno warto jednak wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim okulary przeciwsłoneczne powinny posiadać filtry UV zabezpieczające wzrok przed szkodliwym promieniowaniem. Ponadto dobrze by spełniały unijne normy i były wykonane z tworzyw dobrej jakości. Dobre okulary przeciwsłoneczne nie powinny zatem szybko się zarysowywać, łamać czy odkształcać.

Ważnym czynnikiem decydującym o wyborze okularów są też kryteria wizualne. A więc okulary przeciwsłoneczne, które wybierzemy muszą nam się po prostu podobać, pasować do kształtu twarzy, byśmy czuli się w nich dobrze. Warto także uwzględnić sposób ubierania się, który preferujemy, jeśli bowiem ubieramy się najczęściej na sportowo, to nie będziemy wyglądać korzystnie w okularach o eleganckim kształcie. Pamiętajmy również o dobraniu etui zabezpieczającego okulary przed uszkodzeniami. Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne z pewnością posłużą nam na kilka letnich sezonów. Dlatego też warto dołożyć trochę więcej pieniędzy i zainwestować w produkt dobrej i sprawdzonej marki.